Liga 1: FC Brasov invinge dramatic Poli Timisoara

Vineri, 23 August 2013, ora 21:20
2409 citiri

FC Brasov a invins Poli Timisoara, scor 2-1, in etapa a 6-a din Liga 1, printr-un gol marcat in prelungiri.

La primul meci cu Aurica Ticleanu pe banca, brasovenii au reusit sa deschida scorul in minutul 39 prin Serghino.

Banatenii au revenit la un sfert de ora dupa pauza printr-o reusita a fundasului central Seroni.

Din minutul 78, FC Brasov a evoluat in inferioritate numerica, Madeira fiind eliminat.

Chiar si asa, brasovenii au reusit sa se impuna gratie unui gol marcat in minutul 90+3 de Andrei Cristea.

Dupa acest rezultat, Poli Timisoara ocupa locul trei, cu 10 puncte, in timp ce FC Brasov este pe 14, cu 5 puncte.

Etapa urmatoare, programata la mijlocul lunii septembrie, ACS Poli va primi vizita Viitorului Constanta, in timp ce FC Brasov pe cea a Vasluiului.

C.S.

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...