Liga 1: Petrolul calca stramb

Luni, 15 Septembrie 2014, ora 22:50
3248 citiri

Pandurii Targu Jiu si Petrolul Ploiesti au terminat la egalitate, scor 1-1, in ultimul meci al etapei a 7-a din Liga 1.

Gorjenii au avut un start excelent de meci si au reusit sa deschida scorul dupa doar trei minute. Roman a trimis din fata portii la un sut respins gresit de Cobrea, iar gorjenii au dominat prima parte.

Portarul oaspetilor a fost pus serios la treaba, dar in cele din urma prahovenii au reusit egalarea in minutul 43.

Ibericul Pablo de Lucas a prins un sut frumos din marginea careului, mingea a lovit bara si a intrat in poarta, pentru un 1-1 extrem de disputat.

Dupa acest rezultat, Petrolul ocupa locul 4, cu 14 puncte, in timp ce Pandurii se afla pe locul 13, cu 7 puncte.

Etapa urmatoare, Petrolul primeste vizita Stelei, in timp ce Pandurii se deplaseaza la Astra Giurgiu.