Rapid s-a impiedicat de "U" Cluj

Sambata, 03 Martie 2012, ora 19:50
1856 citiri

Rapid a terminat la egalitate, scor 1-1, intalnirea jucata sambata seara, pe teren propriu, cu Universitatea Cluj, in etapa a 19-a din Liga 1.

Rapid si "U" Cluj au oferit o partida echilibrata si foarte frumoasa in Giulesti, dupa care ambele echipe se aleg cu cate un punct.

Primul gol al intalnirii a fost marcat de gazde, in minutul 68, dupa un corner executat de Roman.

Egalarea gazdelor s-a produs in minutul 82, cand Grozav, abia intodus in teren, l-a culcat pe Coman si a inscris cu mult calm.

Pe parcursul meciului, giulestenii au fost cei mai insistenti, insa clujenii puteau obtine toate cele trei puncte in minutul 87, cand Tony a reluat cu capul in bara portii lui Coman.

Din nefericire, in prima repriza, Pancu s-a accidentat si s-ar putea sa nu mai joace deloc in acest sezon.

Rapid: Coman - Cretu, Antonio, Glauber, Bozovici - Teixeira, Alexa, Grigore (Herea '86) - Roman, Pancu (Ionita '28), Surdu (Grigorie '69).

Antrenor: Razvan Lucescu.

"U" Cluj: Bornescu - Achim (Cojocnean '75), Abrudan, Szukala, Popa - Pacurar, Hoban, Cristescu (Grozav '80), Marinescu - Cristea - Niculescu (Tony '59).

Antrenor: Ionut Badea.

Arbitru: Cristian Balaj.

Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
Verdictul lui Ciolacu în privința medicului Cîrstoiu: ”Nu poate merge înainte ca fiind candidat al coaliției”
Premierul Marcel Ciolacu a delcarat, vineri, că până când doctorul Cîrstoiu nu va explica toate aspectele apărute în spaţiul public, dânsul nu poate merge înainte ca fiind candidat al...
#Rapid egal Universitatea Cluj, #Rapid Cluj etapa 19, #Rapid Cluj Liga 1 , #meciuri