Reactie socanta a unui arbitru din Liga 1: Taie-mi capul!

Joi, 30 Aprilie 2015, ora 20:20
4740 citiri

Un arbitru din Liga 1 a avut o reactie socanta atunci cand un antrenor i-a reprosat o gafa.

Tehnicianul celor de la Concordia Chiajna, Marius Baciu, a rabufnit dupa ce echipa sa a pierdut dramatic meciul de pe terenul celor de la CFR Cluj.

"Nu mi s-a intamplat ce mi s-a intamplat la acest joc de cand fac fotbal. Nu vreau sa le spun arbitrilor decat ca, daca aceasta echipa retrogradeaza, au nenorocit un club. Golul pe care l-am luat, l-am luat cu un minut jumatate peste prelungiri. Aceeasi faza am avut-o si eu cu Craiova, dar mie mi s-a fluierat finalul. Nu este corect ce se intampla, jucatorii isi plang in pumni.

I-as ruga sa se uite la fazele noastre pe Gino Iorgulescu, pe Burleanu. Vrem fotbal? Pai au fost oameni din Cluj care ne plangeau de mila. E o mizerie, nu ma incanta nimic! A fost o mizerie aseara! Nu mai e nimic de facut. Am intrat la arbitri. Tusierul imi spune: Taie-mi capul! Asta e explicatia pe care mi-o da? El e retinut de la delegari trei etape si apoi merge in continuare. Dati-mi punctele inapoi! Cum pot sa fac asta acum? A fost fault impotriva mea in careu. A fost penalti! Acum o sa vina exceptional de corect, dar cu ce ma mai incanta pe mine acum?", a acuzat Baciu la Sport Total FM.

Chiajna a fost invinsa pe terenul celor de la CFR cu scorul de 2-1, gazdele marcand cele doua goluri in ultimele cinci minute ale partidei.

Cristian Popescu - Piedone, avans considerabil față de ceilalți candidați la Primăria Capitalei, conform ultimului sondaj de opinie
Candidatul PPUSL la Primăria Capitalei Cristian Popescu - Piedone este cotat cu 38% din voturi, Nicuşor Dan -cu 27%, iar candidatul PSD-PNL Cătălin Cîrstoiu, cu 23%, relevă datele unui Sondaj...
Mai mulți miniștri, în frunte cu Marcel Ciolacu, ajung în Qatar, pentru "investiții de 15 miliarde de euro"
Premierul Marcel Ciolacu şi şase miniştri se află, începând de marţi, în vizită de lucru în Qatar, dezvoltarea în România a unor proiecte de investiţii în valoare de 15 miliarde de...
#arbitri Liga 1, #arbitri greseli meciuri, #CFR Cluj Chiajna rezultat , #meciuri