Remiza frumoasa intre Rapid si CFR Cluj

Sambata, 24 Septembrie 2011, ora 23:20
3687 citiri

Rapid a terminat la egalitate, scor 1-1, intalnirea jucata sambata seara, pe teren propriu, cu CFR Cluj, in etapa a 8-a a Ligii 1.

Rapidistii s-au intors acasa, in Giulesti, dar n-au reusit sa obtina mai mult de un punct din disputa cu bataiosii clujeni ai lui Jorge Costa.

Cu Razvan Lucescu in tribuna, dupa eliminarea suferita in derbiul cu Dinamo, giulestenii au inceput in forta meciul, insa au fost la un pas sa primeasca gol la mingea trimisa in minutul 14 cu capul de Sougou, care s-a oprit insa doar in bara portii aparate de Dani Coman,

A fost doar un foc de paie pentru ca, peste doua minute, Roman a deschis scorul cu un sut din interiorul careului.

Prima repriza a continuat cu rapidistii la carma meciului, insa nu s-a mai marcat niciun gol.

Repriza a doua l-a adus din nou in prim plan pe goalkeeperul portughez al oaspetilor, Beto, care a intervenit salvator la un sut bun al lui Teixeira.

Cei care au marcat au fost insa clujenii, in minutul 58, prin Weldon, ajuns la 3 goluri marcate in trei partide. Brazilianul l-a invins pe Coman dupa ce-a primit o pasa excelenta de la Sougou.

Avea sa fie scorul final al intalnirii, pentru ca pana la final Coman si Beto au reusit sa-si pastreze portile intacte desi ocazii au mai fost de ambele parti.

In urma acestui rezultat, Rapid a urcat pe locul 3 in clasamentul Ligii 1, cu 15 puncte, in timp ce clujenii au devenit liberi, cu 16 puncte, la egalitate cu Dinamo, dar cu un golaveraj mai bun.

Ati putut urmari, in format LIVE text, pe site-ul Ziare.com, intalnirea dintre Rapid si CFR Cluj, din etapa a 8-a a Ligii 1.

Desfasurarea partidei:

min.90+3 - FINALUL PARTIDEI

min.90+2 - Fac si clujenii ultima mutare: iese Weldon, intra Kapetanos.

min.90 - A doua repriza va fi prelungita cu trei minute.

min.87 - Ultima schimbare la gazde: iese Teixeira, intra Grigorie.

min.86 - Beto are o interventie de zile mari la un sut al lui Grigore.

min.80 - Galben pentru Peralta.

min.77 - Diogo respinge o centrare a lui Teixeira.

min.74 - Schimba si giulestenii: iese Roman, intra Sburlea.

min.72 - Schimbare la CFR Cluj: iese Ronny, intra Muresan.

min.72 - Teixeira rateaza sutul de la marginea careului.

min.70 - Beto retine cu siguranta un sut al lui Burca.

min.66 - Schimbare la Rapid: iese Apostol intra Glauber.

min.62 - De Zerbi suteaza mult peste poarta adversa.

min.58 - GOOOL CFR CLUJ !!! Weldon primeste de la Sougou si restabileste egalitate cu un sut din centrul careului advers!!!

min.54 - Schimbare la CFR Cluj: iese Bastos, intra De Zerbi.

min.52 - Galben pentru Nuno Diogo.

min.49 - Galben pentru Grigore.

min.48 - Beto scoate cu greu un sut al lui Teixeira.

INCEPUTUL REPRIZEI SECUNDE

------------------------------------------

min.45+2 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45+2 - Bastos trimite dintr-o lovitura libera mult peste poarta aparata de Coman.

min.45 - Prima repriza va fi prelungita cu un minut.

min.44 - Antonio se inalta si respinge o centrare a lui Ronny.

INFO: Fanii rapidisti fac o atmosfera de-a dreptul senzationala.

min.39 - Cadu cade in careul giulestenilor dupa un duel cu Pancu, insa Tudor nu acorda nimic.

min.34 - Coman scoate senzational o minge trimisa cu capul de Weldon. De la margine se semnalizeaza insa o pozitie de offside.

min.25 - Pancu trimite cu calcaiul multe peste poarta clujenilor.

min.22 - Apostol trimite mult pe langa poarta lui Beto.

min.16 - GOOOL RAPID !!! Roman deschide scorul cu un sut din interiorul careului !!!

min.14 - BARA CFR CLUJ! Coman e salvat de bara la mingea trimisa cu capul de Sougou, dupa o centrare a lui Panin!

min.14 - Beto retine o centrare a lui Ezequias pentru Pancu.

min.8 - Beto iese din poarta si respinge din fata lui Pancu.

21:30 - INCEPUTUL PARTIDEI

INFO: Inaintea acestei etape, CFR Cluj ocupa locul 2, cu 15 puncte, in timp ce Rapid ocupa locul 4, cu 14 puncte.

ECHIPELE:

Rapid: Coman - Duarte, Antonio, Burca, Ezequias - Apostol, Grigore, Teixeira - Roman, Pancu, Deac.

Antrenor: Razvan Lucescu.

CFR Cluj: Beto - Panin, Cadu, Diogo, Camora - Peralta, Garcia - Sougou, Bastos, Ronny - Weldon.

Antrenor: Jorge Costa.

Arbitri: Alexandru Tudor.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#Rapid egal CFR Cluj, #Rapid CFR Cluj LIVE, #Rapid CFR etapa 8, #Rapid CFR Liga 1 , #meciuri