Steaua, salvata de fundasi cu FCM Targu Mures

Duminica, 28 August 2011, ora 23:50
4985 citiri

Steaua a castigat, scor 2-0, intalnirea disputata duminica seara cu FCM Targu Mures, in etapa a 5-a a Ligii 1.

Ambele goluri marcate de "ros-albastrii" au fost marcate de fundasi. Gerlado a deschis scorul in minutul 45, iar Martinovici a inchis tabela in minutul 88.

Disputata la Ploiesti, intalnirea dintre cele doua formatii n-a oferit prea mult spectacol, iar ocaziile au lispti cu desavarsite.

Ca si-n partida de etapa trecuta cu Astra, Levy a schimbat dupa numai cateva minute, dar de aceasta data i-a iesit. Rusescu a fost inlocuit dupa numai 23 de minute cu Nikolici, cel schimbat in meciul cu ploiestenii.

Geraldo a fost cel care a deschis scorul in ultimul minut al primei reprize, cu un gol marcat cu capul, dupa o centrare din corner a lui Brandan.

Dupa pauza, acelasi meci slab, cu ritm slab. La fel ca-n prima repriza, de ocazii mari nici nu s-a pus problema pana in minutul 69, cand Tatu a obtinut un penalti dupa un duel cu Iencsi, insa lovitura de la 11 metri a fost batuta slab de Brandan, iar Balauru a aparat.

Stelistii au reusit insa sa marcheze golul doi, in minutul 87, prin Martinovici, tot cu capul si tot dupa un corner executat de Brandan.

Pana la final nu s-a mai remarcat decat Vagner, care a fost eliminat dupa ce-a primit cel de-al doilea cartonas galben si, implicit, pe cel rosu.

2-0 scor final, iar Steaua ajunge la 10 puncte acumulate si ocupa locul 3 in clasament, la 5 puncte distanta de ocupanta primului loc, Dinamo. De partea cealalta, trupa lui Sabau ramane cu 4 puncte pe locul 15.

Ati putut urmari, in format LIVE text, pe site-ul Ziare.com, intalnirea dintre Steaua si FCM Targu Mures, din etapa a 5-a a Ligii 1.

Desfasurarea intalnirii:

min.90+3 - FINALUL PARTIDEI !!! Steaua - FCM Targu Mures 2-0 !!!

min.90 - A doua repriza va fi prelungita cu 3 minute.

INFO: Vagner le arata scene obscene suporterilor Stelei.

min.88 - CARTONAS ROSU PENTRU VAGNER !!! Fundasul lui FCM Targu Mures primeste cel de-al doilea casrtonas galben si, implicit, pe cel rosu, dupa un conflict cu Tanase !!!

min.87 - GOOOL STEAUA !!! Martinovici marcheaza cu capul dintr-un corner al lui Brandan !!!

min.84 - Szilagyi vede si el cartonasul galben.

min.82 - Galben pentru Iencsi.

min.78 - Nikolici trimite peste poarta.

min.77 - Eroare peste eroare in apararea Stelei. Din fericire pentru "ros-albastri", Ilyes suteaza doar in blocaj.

min.75 - Ultima schimbare si la Trgu Mures: iese Paduretu, intra Bumba.

min.72 - Galben pentru Ba.

min.70 - Tanase trimite putin pe langa poarta de la marginea careului.

min.70 - Brandan trimite slab si Balauru respinge!

min.69 - PENALTI PENTRU STEAUA! Tatu este faultat in careu de Iencsi si Coltescu dicteaza lovitura de la 11 metri!

min.67 - Schimba si Levy: iese Costea, intra Martinovici.

min.67 - Schimbare la Targu Mures: iese Celsinho, intra Dan.

min.63 - Balauru iese din poarta si retine o centrare a lui Tanase pentru Costea.

min.61 - Conflict intre Latovlevici si Ilyes, dupa un fault al ex-brasoveanului.

min.60 - Ilyes trimite peste poarta "ros-albastrilor".

min.59 - Tatarusanu pareaza un sut al lui Bus.

min.56 - Iencsi intervine in ultimul moment si-l deposedeaza pe Tatu.

min.55 - Schimbare la Steaua: intra Latovlevici, iese Bicfalvi.

min.55 - Goge trimite pe langa poarta lui Tatarusanu.

min.50 - Galben pentru Geraldo.

min.46 - Schimbare la oaspeti: intra Goge, iese Astafei.

INCEPUTUL REPRIZEI SECUNDE

-----------------------------------------

min.45+2 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45 - Prima repriza va fi prelungita cu doua minute.

min.45 - GOOOL STEAUA !!! Geraldo deschide scorul cu capul, dupa un corner executat de Brandan !!!

min.43 - Jucatorii celor doua formatii s-au incaierat la mijlocul terenului, iar Coltescu ii potoleste cu greu.

min.43 - Galben pentru Bourceanu.

min.38 - Nicolita intra tare la Astafei si vede cartonasul galben.

min.37 - Galamaz respinge o centrare periculoasa a lui Ba.

min.34 - Galben pentru Vagner.

min.31 - Balauru nu e pacalit de sutul de la mare distanta al lui Tanase.

min.29 - Combinatie superba intre Bourceanu-Tanase-Nikolici, incheiata cu o mare rate a muntenegreanului.

min.24 - Galben pentru Bicfalvi.

min.23 - Schimbare la Steaua: iese Rusescu, intra Nikolici.

min.21 - Bicfalvi trimite pe langa poarta lui Balauru.

min.17 - Celsinho are o executie spectaculoasa, dar mingea trece pe langa poarta lui Tatarusanu.

min.15 - Mihai Costea suteaza pe langa poarta oaspetilor.

min.13 - Celsinho il faulteaza din spate pe Tanase si vede cartonasul galben.

min.11 - Galben pentru Rusescu, dupa o interventie dura la Paduretu.

min.9 - Nicolita are un conflict cu Ba, stelistul fiind calmat cu greu de Coltescu.

min.5 - Ghionea il blocheaza pe Tatu.

INCEPUTUL PARTIDEI

INFO: Intalnirea se disputa la Ploiesti, pe stadionul "Astra".

ECHIPELE:

STEAUA: Tatarusanu - Nicolita, Galamaz, Geraldo, Brandan - Rusescu, Bourceanu, Bicfalvi, Tanase - Tatu, M.Costea.

Antrenor: Ronny Levy.

FCM Targu Mures: Balauru - Vagner, Ghionea, Iencsi, Szilagy - Ilyes, Ba, Paduretu - Astafei, Celsinho, Bus.

Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau.

Arbitru: Sebastian Coltescu.

Declarațiile preotului Nicolae Tănase sunt ”o invitație la viol”. Ministra Justiției intervine
Ministra Justiţiei, Alina Gorghiu a spus, referitor la afirmaţiile preotului Nicolae Tănase de la Valea Plopului potrivit cărora fetele care sunt agresate sexual ar trebui să intre la...
Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
#Steaua victorie Targu Mures, #LIVE Steaua Targu Mures, #Liga 1 Steaua Mures , #meciuri