Surpriza de proportii in Liga 1: FC Vaslui, umilita la Sibiu!

Sambata, 07 Aprilie 2012, ora 15:55
2954 citiri

FC Vaslui a fost batuta clar la Sibiu, de Vointa, cu 3-0, intr-un meci disputat sambata in etapa a 25-a a Ligii 1.

Sansele vasluienilor de a se mai bate la titlu s-au diminuat serios dupa infrangerea categorica suferita la Sibiu, una dintre cele mai mari surprize ale acestui retur.

Partida a inceput cu trupa patronata de Adrian Porumboiu in atac, insa golurile au venit din partea gazdelor. Beza, in minutul 39, a marcat primul gol al partidei cu o lovitura de cap si a stabilit, in acelasi timp, scorul primei reprize.

Imediat dupa pauza, sibienii si-au dublat avantajul, prin Popa, care a scapat singur cu Borjan si l-a lobat frumos.

Umilinta vasluienilor a fost completa in minutul 75, cand Lukanovici a inscris un gol norocos din interiorul careului.

Pana la final, Vasluiul a incercat sa inscrie macar golul de onoare, dar n-a reusit decat sa incaseze un cartonas rosu. Bulgarul Milanov a fost trimis la cabine in minutul 89, pentru cumul de cartonase galbene.

Vointa Sibiu: Miron - Nicola (Machici '70), Bar, Apostol, Grigore, Tatar - Beza, Dalbea (Bunea '80), Miclea (Postolache '63) - Popa, Lukanovici.

Antrenor: Alexandru Pelici.

FC Vaslui: Borjan - Milanov, Papp, Andreson, Paito - Adailton, Buhaescu (Braganca '55), N'Doye, Stanciu (Costin '61) - Wesley - Temwanjera (Bello '70).

Antrenor: Augusto Inacio.

Arbitru: Adrian Cojocaru.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...