Dinamo defileaza in Liga 1

Duminica, 21 August 2011, ora 19:55
1529 citiri

Dinamo Bucuresti a reusit inca un succes categoric in Liga 1, scor 2-0, pe terenul celor de la Sportul Studentesc.

Dupa infrangerea de la Poltava, Dinamo a revenit montata in Liga 1, unde in primele trei etape a acumulat maximum de puncte.

Formatia pregatita de Liviu Ciobotariu a inceput in forta si in minutul 5 si-a creat deja prima ocazie, insa bara s-a opus la lovitura de cap a lui Marius Niculae.

Dinamo a continuat sa controleze jocul si a atacat constant, insa Gabi Torje a gresit o preluare simpla dupa o centrare de manual a lui Catalin Munteanu.

Pana la pauza, studentii au fost la un pas sa-si bage mingea in propria poarta, dupa ce Lung a respins milimetric pe langa bara.

In cele din urma, Dinamo a reusit sa deschida scorul in minutul 59, Danciulescu reluand in plasa din sase metri dupa o centrare din banda dreapta.

Dinamo nu a stat mult pe ganduri si a mai punctat o data in minutul 68, cand Liviu Ganea a fructificat o centrare perfecta a lui Gabi Torje.

Cu aceasta victorie, Dinamo se va mentine in fruntea Ligii 1 indiferent de rezultatele din celelalte meciuri. Dinamo are 12 puncte din tot atatea posibile.

Cum se simte fotbalistul de la Poli Iași cu multiple fracturi craniene: ”Confuz și stare de somnolență”
Clubul de fotbal Politehnica Iaşi anunţă că starea jucătorului Luca Mihai, accidentat grav duminică, în meciul cu Dinamo, este una stabilă, dar că acesta încă este confuz şi prezintă...
Ovidiu Hațegan, urecheat de șeful arbitrilor după ce a avantajat-o pe Dinamo: Trebuia roșu!
Preşedintele Comisiei Centrale a Arbitrilor, Kyros Vassaras, a făcut precizări ca urmare a fazei din minutul 29 al partidei Dinamo 1948 – ACSM Politehnica Iaşi, disputată duminică, pe...