Dinamo nu a avut probleme cu Gloria Bistrita

Joi, 28 Aprilie 2011, ora 15:53
1909 citiri

Dinamo a castigat, scor 3-0, intalnirea disputata joi, pe teren propriu, cu Gloria Bistrita, in etapa a 29-a a Ligii 1.

Bistritenii au venit la Bucuresti cu gandul de a razbuna infrangerea din Cupa Romaniei, insa Torje si compania s-au dovedit a fi mult prea puternici pentru gruparea pregatita de Nae Manea.

Totusi, chiar daca au pierdut categoric, oaspetii pot reclama ca primul gol inscris de dinamovisti a fost neregulamentar. In minutul 19, Ganea a introdus cu mana in poarta o minge trimisa de Torje din partea dreapta. Golul a fost validat in ciuda protestelor bistritenilor.

Al doilea gol al intalnirii a fost marcat in startul reprizei secunde, mai exact in minutul 47, de Bakaj, care l-a invins pe Albut cu un sut frumos de la 15 metri.

Eroul derbiului cu Steaua, Gabi Torje, a fost cel care a stabilit scorul final, in minutul 74. Talentatul mijlocas dinamovist a profitat de o eroare a lui Anton si a punctat cu un sut in forta.

Fara spectatori

Intalnirea de pe stadionul din Soseaua Stefan cel Mare s-a disputat cu portile inchise, dupa ce Dinamo a fost suspendata pentru incidentele produse la derbiul cu Steaua, de etapa trecuta.

Cum decizia Comisiei de Disciplina a LPF a fost anuntata joi dimineata, mai multi fani ai dinamovistilor au aflat abia la casele de bilete ca intalnirea nu va avea loc.

Vezi ce sanctiune a primit Dinamo dupa incidentele de la meciul cu Steaua

Dinamo: Balgradean - Rubio, Moti (Mehmedovici '77), Gaman, Diabate (Bordeanu '69) - Torje, Margaritescu, Patrascu, Bakaj - L. Ganea (Danciulescu '72), Tucudean.

Gloria Bistrita: Albut - Achim, Szukala, Tudose, Velcovici (Mandea '71) - Keita, Marginean, Anton, Iordache (Costache '11) - Bajenaru - Cavalli (Balba '55).

Arbitru: Lucian Rusandu.

Candidații PSD din București strâng din nou semnături. Firea: Este o situație nouă. Avem alte protocoale
Candidatul PSD pentru Primăria Capitalei, Gabriela Firea, a afirmat, joi, 25 aprilie, că protocoalele semnate de PSD cu PNL pentru candidaturi comune la primăriile de sector şi la Primăria...
Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...