Egal in derbiul celor mai spectaculoase echipe din Liga 1

Marti, 01 Mai 2012, ora 20:51
1529 citiri

Pandurii Targu Jiu si Sportul Studentesc au terminat la egalitate, scor 1-1, intalnirea jucata marti seara in etapa cu numarul 29 a Ligii 1.

Pandurii si Sportul, doua dintre cele mai spectaculoase echipa din Romania, au oferit un spectacol placut, incheiat cu o remiza echitabila.

Dupa mai multe ratari ale lui Maxim, gazdele au deschis scorul in minutul 36, prin Calin Cristea, dupa o faza incalcita in careul studentilor.

Egalarea oaspetilor a venit dupa pauza, in minutul 64, cand Curelea a reluat excelent o centrare buna din dreapta a lui Lazar.

In urma acestui rezultat, Pandurii a facut 43 de puncte si a urcat pe locul 6 in clasamentul Ligii 1, in timp ce Sportul ramane pe penultima pozitie, cu 26 de puncte.

Pandurii: Mingote - Ungurusan, Viera, Rada, Vlad - Nistor (Avramescu '84), Pintilii (Grigoras '58), Maxim (Batin '62) - Cristea, Lemnaru, Voiculet.

Antrenor: Petre Grigoras.

Sportul: Lungu - Beta, Ciobanu, Lung, Patriche (Stancu '54) - Lazar, Lungu, Ghinga, Nistor (Novac '42) - Curelea (Dobre '82), Ferfelea.

Antrenor: Daniel Isaila.

Arbitru: Alexandru Tudor.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Pandurii egal Sportul, #Pandurii Sportul etapa 29, #Pandurii Sportul Liga 1 , #meciuri