FC Brasov trimite Universitatea Craiova spre Liga a 2-a

Duminica, 24 Aprilie 2011, ora 22:20
1605 citiri

Universitatea Craiova a pierdut, scor 1-2, intalnirea jucata duminica seara, pe teren propriu, cu FC Brasov, in etapa a 28-a a Ligii 1.

Trupa lui Conceicao a jucat mai bine si a castigat pe merit o intalnire in care "juvetii" si-au semnat practic condamnarea la retrogradare.

6 puncte o desparte in acest moment pe Universitatea Craiova de ultimul loc care salveaza de la retrogradare, cu 6 etape ramase pana la final.

Oaspetii au castigat, insa gazdele au fost cele care au deschis scorul, in minutul 26, prin Stoianof, care l-a invins pe Kajcsa cu un lob superb de la 20 de metri.

Brasovenii au intors insa scorul in numai doua minute. In minutul 64, Rusu a marcat in urma unui corner, pentru ca, in minutul 66, argentinianul Distefano sa inscrie cu o superba lovitura de cap.

Universitatea Craiova: Lung - Dananae, Zoro, Gugu (Lopez '46), Busu - Prepelita, Stoica (Bujor '71), Wendel, Gangioveanu (Firtulescu '59) - Stoianof, Subotici.

FC Brasov: Kajcsa - Rusu, Majernik, Oros, Ionescu - Toloza - Chipciu, Stanga (Hadnaghy '33), Cristescu (Ilyes '53), William (Distefano '59) - Teixeria.

Arbitru: Ovidiu Hategan.

Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Brasov victorie Craiova, #Universitatea Craiova FC Brasov, #Craiova Brasov Liga 1, #Craiova Brasov etapa 28 , #meciuri