FC Vaslui a calcat stramb in Regie

Sambata, 26 Noiembrie 2011, ora 15:51
1171 citiri

Sportul Studentesc a castigat, scor 1-0, intalnirea disputata sambata dupa-amiaza, pe teren propriu, cu FC Vaslui, in etapa a 15-a a Ligii 1.

Intalnirea din Regie a fost foarte disputata, cu ocazii mari de ambele parti si incheiata cu o mare surpriza.

Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Dobre, in minutul 16, la capatul unui contraatac excelent al "studentilor".

Gazdele au incheiat meciul in 10 oameni, dupa ce Farmache a vazut in minutul 90 cel de-al doilea cartonas galben si, implicit, pe cel rosu.

In urma acestui rezultat, Sportul face 12 puncte si urca pe locul 15 in clasamentul Ligii 1, in timp ce Vaslui ramane cu 24 de puncte pe pozitia a 5-a.

Sportul: Popescu - Farmache, Patriche, Ghinga, Maxim - Lungu, Dobre (Tarnacop '79), Lung, Lazar (Nicola '86) - Ferfelea (Ratiu '90+1), Curelea.

Antrenor: Daniel Isaila.

Vaslui: Cerniauskas - Jovanovici, Papp, Farkas, Milisavljevici (Buhaescu '85) - Costin, Zmeu (Luz '46) - Adailton, Wesley, Sanmartean - Temwanjera (Bello '67).

Antrenor: Viorel Hizo

Arbitru: Istvan Kovacs.

”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
#Sportul victorie Vaslui, #Vaslui pierdut Sportul Studentesc, #Sportul Vaslui etapa 15 , #meciuri