Liga 1: Adrian Mutu pierde primul meci din cariera de antrenor. "Briliantul" a fost si eliminat

Vineri, 27 Aprilie 2018, ora 22:37
8344 citiri

FC Voluntari, echipa pregatita de Adrian Mutu, a fost invinsa pe teren propriu de Juventus Bucuresti, scor 0-1, in etapa a 7-a a play-out-ului Ligii 1.

Gruparea lui Adrian Mutu a facut un meci slab, in care si-a creat putine ocazii de gol.

Singura reusita a oaspetilor a venit in minutul 58 dintr-un penalti transformat de Vasile Gheorghe. Lovitura de la 11 metri a fost comisa de Daniel Benzar.

Adrian Mutu a fost eliminat in prelungiri si va fi suspendat de FRF pentru ca a sutat nervos intr-o minge.

Dupa acest rezultat, FC Voluntari ocupa locul 3 in play-out, cu 21 de puncte, iar Juventus este pe locul 7, cu 16 puncte.