Liga 1: Astra a invins-o pe CFR Cluj, intr-un meci cu multi nervi

Duminica, 27 Aprilie 2014, ora 15:50
1680 citiri

Astra Giurgiu a castigat, scor 1-0, intalnirea disputata duminica dupa-amiaza cu CFR Cluj, in etapa a 29-a a Ligii 1.

Unicul gol al disputei a fost marcat de Cristescu in minutul 15, dupa o actiune superba a lui Yoda in partea dreapta.

Partida de la Giurgiu n-a fost foarte spectaculoasa, dar in schimb a fost plina de intrari dure, iar centralul Sebastian Coltescu a scos de doua cartonasul rosu din buzunar.

Mai intai, Papp a fost trimis la cabine inca din minutul 22, dupa o intrare dura cu talpa pe glezna lui Chanturia, pentru ca echilibrul numeric sa fie refacut in partea secunda, cand Cadu a vazut cel de-al doilea cartonas galben si, implicit, pe cel rosu.

Cu aceasta victorie, giurgiuvenii au facut 59 de puncte si si-au consolidat pozitia a doua, la 6 puncte in spatele Stelei, care are insa un meci mai putin disputat. De partea cealalta, clujenii sunt pe locul 7, cu 41 de puncte.

Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
Justificarea la care nimeni nu se aștepta: ”Desemnarea lui Cîrstoiu, legată de tendința de a visa”
Senatorul PSD Vasile Dîncu a declarat că renunţarea la varianta unui candidat comun PSD-PNL la Primăria Capitalei şi susţinerea unui candidat propriu denotă ”mai multă flexibilitate”....