Liga 1: Astra invinge revelatia campionatului in inferioritate numerica

Vineri, 15 Decembrie 2017, ora 21:55
6542 citiri

Astra Giurgiu a invins FC Botosani, scor 2-1, intr-un meci din etapa a 22-a din Liga 1, ultima din 2017.

Giurgiuvenii au deschis scorul foarte repede, in minutul 9, dupa un penalti transformat fara emotii de Alex Ionita, ca urmare a unui fault comis de Oaida.

Din minutul 30, Astra a ramas insa in inferioritate numerica, atacantul Abang vazand direct cartonasul rosu pentru o intrare cu talpa asupra lui Burca.

In superioritate numerica, cei de la FC Botosani au reusit sa obtina egalarea in minutul 64, dupa un gol al lui Mihai Roman, tot din penalti.

Totusi, Astra a obtinut victoria in zece oameni, dupa reusita lui Belu-Iordache din minutul 85.

In urma acestui rezultat, Astra urca pe locul 4 si are 37 de puncte, in timp ce FC Botosani este pe 5, cu 34 de puncte si risca sa iasa din play-off. Moldovenii au trei infrangeri la rand in acest moment.

20:00 Poli Timisoara - Dinamo Bucuresti

Ciucă: Sebastian Burduja va convinge "un segment de electoral nehotărât" în cursa pentru Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a declarat, marţi, 23 aprilie, că Sebastian Burduja, candidatul liberal pentru Primăria Capitalei, este opţiunea care dă speranţe celor care nu s-au...
Prima reacție a lui Cătălin Cîrstoiu după ce PNL și PSD au decis retragerea sa din cursa pentru Primăria București: ”Am fost supus unor atacuri”
Cătălin Cîrstoiu a avut marţi, 23 aprilie, pe rețelele sociale, prima reacţie după ce PSD şi PNL au renunţat la candidatura sa la Primăria Capitalei, precizând că nu a luat decizia de...