Liga 1: Astra obtine prima victorie din acest sezon

Vineri, 26 Iulie 2019, ora 22:49
3104 citiri

Astra Giurgiu s-a impus pe terenul lui FC Voluntari, scor 2-1, in etapa a 3-a din Liga 1.

Gazdele au inceput mai bine meciul, iar Capatina a deschis scorul in minutul 10, dupa o pasa excelenta a lui Ion Gheorghe.

Capatina a mai ratat o sansa uriasa in prima repriza, dar Astra a egalat inainte de pauza.

Denis Alibec a profitat de o pasa gresita a lui Ricardinho si l-a lobat pe Mitrev, aducand egalarea.

In partea secunda, Astra a inceput in forta, iar Gheorghe a facut 2-1 in minutul 56.

Dupa acest rezultat, Astra are 4 puncte, in timp ce Voluntariul doar unul.

C.S.

Florin Cîțu, despre desemnarea lui Nicolae Ciucă: „Eu am făcut propunerea. E o criză generată de alte partide”
Președintele PNL Florin Cîțu a declarat joi, 21 octombrie, la finalul consultărilor cu președintele Klaus Iohannis, că ministrul Apărării Nicolae Ciucă este propunerea partidului de...
Cum l-a abandonat Iohannis pe Cîțu: Nu se poate, Florine! SURSE
Miercuri seara, într-o discuție informală cu președintele Klaus Iohannis, liderul PNL Florin Cîțu a insistat ca el să rămână propunerea de prim-ministru. În replică, șeful statului i-a...