Liga 1: Astra Ploiesti a castigat la scor de forfait partida cu FC Brasov

Sambata, 06 Noiembrie 2010, ora 19:54
1039 citiri

Astra Ploiesti a castigat, scor 3-0, intalnirea jucata sambata seara, pe teren propriu, cu FC Brasov, in etapa a 14-a a Ligii I.

Primul gol al gazdelor a fost marcat in minutul 25, de Paulinho, dintr-o lovitura de la 11 metri obtinuta de Fatai, dupa un duel cu Ionescu.

Ce a doua reusita i-a apartinut japonezului Seto, cu un sut de la 25 de metri ce l-a pacalit pe Minca, in minutul 50.

In timp ce ultimul gol a fost reusit de Fatai, in minutul 90+4, in urma unui contraatac fulger.

Dupa acest rezultat, ploiestenii au ajuns la 16 puncte si au urcat pe locul 10 in clasamentul Ligii I. De partea cealalta, brasovenii raman pe locul 14, cu 13 puncte.

Astra Ploiesti: Miron - Florea, Oprsal, Goian, Mihalache (Matel '75) - Seto, Teekloh (Patrascu '69) - Paulinho (Tigoianu '47), Fatai, Stratila - Miranda.

Antrenor: Tibor Selymes.

FC Brasov: Minca - Voicu, Rusu, Balasa, Ionescu - Nastasie, Ilyes, Cristescu (Viveiros '60), Chipciu - Dedu (Hadnagy '72), Diarrasouba (Badea '24).

Antrenor: Daniel Isaila.

Arbitri: Ovidiu Hategan - Andrei Constantinescu, Marian Gaspar - Marian Pana.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...