Liga 1: Astra se impiedica de Clinceni

Vineri, 13 Septembrie 2019, ora 19:21
3686 citiri

Academica Clinceni si Astra Giurgiu au terminat la egalitate, scor 1-1, in primul meci al etapei a 9-a din Liga 1.

Ilfovenii au deschis scorul in meciul disputat la Calarasi in minutul 31, dupa ce Gabi Tamas si-a bagat mingea in propria poarta pentru a doua oara in acest sezon.

Tot dupa un autogol a egalat si Astra, in prelungirile primei reprize, Popescu deviind in propria poarta la un corner executat de Budescu.

Din minutul 74, Astra a ramas in inferioritate numerica, dupa ce Radunovici a fost eliminat pentru un fault in postura de ultim aparator.

In urma acestui rezultat, Astra ocupa locul 6, cu 12 puncte, iar Academica este pe locul 12, cu 6 puncte.

C.S.

Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...
Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...