Liga 1: Astra se impune in duelul revelatiilor

Vineri, 08 Septembrie 2017, ora 22:19

Astra Giurgiu a castigat cu 3-1 in deplasare la FC Botosani, in primul meci al etapei a 9-a din Liga 1.

Gazdele au deschis scorul prin Bus dupa o gafa a portarului Iliev, insa formatia lui Edi Iordanescu a reusit sa intoarca rezultatul.

Mai intai, Moise a punctat in minutul 44 cu un sut din centrul careului, pentru ca apoi, in minutul 71, Belu sa inscrie cu un sut plasat.

In minutul 86, Astra a marcat golul de 3-1, prin Balaure, dupa o eroare a portarului Papp.

Dupa acest rezultat, Astra urca pe locul 3 in Liga 1, cu 18 puncte, in timp ce FC Botosani este pe 5, cu 16 puncte.

In etapa a 10-a, FC Botosani va intalni in deplasare Juventus Bucuresti, iar Astra va primi vizita Viitorului.