Liga 1: Brasovul pierde dramatic la Medias

Vineri, 05 Decembrie 2014, ora 19:55
2273 citiri

FC Brasov a inregistrat o noua infrangere in acest sezon de Liga 1, pierzand dramatic meciul de la Medias, scor 2-1.

Gazdele au deschisc scorul inca din minutul trei, prin Llullaku, tot el reusind "dubla" doua minute mai tarziu.

Dupa alte doua minute, oaspetii au avut sansa egalarii, insa Constantinescu a ratat o lovitura de la 11 metri.

Pe final de meci, acelasi Constantinescu a reusit sa inscrie, reducand din diferenta, insa "stegarii" au fost nevoiti sa se recunoasca invinsi.

Echipele de start

Gaz Metan: Plesca - V. Cretu, S. Muth, I. Cristea, Buzean - Tahar, Cr. Todea - Llullaku, C. Petre, Tirnovan - D. Roman

Rezerve: Greab, Giacomini, Szilagyi, Avram, C. Gheorghe, A. Enescu, A. Buziuc

FC Brasov: Marinescu - Straut, Leko, Diogo Santos, Sergio Da Silva - M. Constantinescu, Madeira, S. Moraru, Aganovici - Grigorie, L. Ganea

Rezerve: Iacob, Vagner, Frincu, Enceanu, H. Popa, T. Petris, C. Tira

Traian Băsescu, către consilierii prezidențiali care l-au însoțit în Egipt: "Mă, dacă aveți chef de văzut piramide, luați-vă vacanță!"
Adriana Săftoiu, fost consilier al lui Traian Băsescu, rememorează un episod din timpul vizitei făcute de fostul președinte în Egipt în cursul anului 2007. Istorisirea este spusă de...
Klaus Iohannis, în alb imaculat alături de soție la piramidele din Egipt. Turiștii, ținuți la distanță pentru liniștea cuplului prezidențial
Preşedintele României Klaus Iohannis a făcut miercuri miercuri, 27 octombrie, o vizită de stat în Egipt, la invitaţia preşedintele Abdel Fattah El-Sisi. După întâlnirea oficială, șeful...