Liga 1: Brasovul pierde dramatic la Medias

Vineri, 05 Decembrie 2014, ora 19:55
2273 citiri

FC Brasov a inregistrat o noua infrangere in acest sezon de Liga 1, pierzand dramatic meciul de la Medias, scor 2-1.

Gazdele au deschisc scorul inca din minutul trei, prin Llullaku, tot el reusind "dubla" doua minute mai tarziu.

Dupa alte doua minute, oaspetii au avut sansa egalarii, insa Constantinescu a ratat o lovitura de la 11 metri.

Pe final de meci, acelasi Constantinescu a reusit sa inscrie, reducand din diferenta, insa "stegarii" au fost nevoiti sa se recunoasca invinsi.

Echipele de start

Gaz Metan: Plesca - V. Cretu, S. Muth, I. Cristea, Buzean - Tahar, Cr. Todea - Llullaku, C. Petre, Tirnovan - D. Roman

Rezerve: Greab, Giacomini, Szilagyi, Avram, C. Gheorghe, A. Enescu, A. Buziuc

FC Brasov: Marinescu - Straut, Leko, Diogo Santos, Sergio Da Silva - M. Constantinescu, Madeira, S. Moraru, Aganovici - Grigorie, L. Ganea

Rezerve: Iacob, Vagner, Frincu, Enceanu, H. Popa, T. Petris, C. Tira

Portarul Cristiano Pereira Figueiredo, 31 de ani, ultima oară la campioana României, CFR Cluj, a semnat un contract cu Dinamo Bucureşti până la finalul acestui sezon competiţional, cu...
Ciprian Ciucu, revoltat de greva de la STB. „Este ilegală, imorală şi penală. Cer PSD să se delimiteze de liderul sindical Petrariu, să îl excludă din partid”
Preşedintele PNL Bucureşti, primarul Sectorului 6 Ciprian Ciucu, a spun sâmbătă, 22 ianuarie,despre greva de la STB că este „ilegală, imorală şi penală”. Esilul susține că acest...