Liga 1: Cea mai slaba echipa din campionat ramane fara victorie

Vineri, 03 Octombrie 2014, ora 20:25
3125 citiri

FC Brasov a castigat meciul cu CSMS Iasi din etapa a 10-a a Ligii 1 cu scorul 2-0.

Primul gol al meciului a fost marcat de portughezul Machado, cu o reluare din fata portii in minutul 3.

Brasovenii au avut multe alte ocazii de a mai marca, dar scorul s-a modificat abia in prelungiri, cand Constantinescu a facut 2-0.

Dupa acest rezultat, FC Brasov urca pe locul 8, cu 14 puncte, in timp ce CSMS Iasi este ultima, cu 4 puncte.

Etapa urmatoare, FC Brasov se va deplasa in Giulesti, in timp ce CSMS Iasi va primi vizita lui FC Botosani.

CSMS Iasi este singura echipa din Liga 1 care nu a obtinut nicio victorie in acest sezon.

C.S.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...