Liga 1: CFR Cluj a facut scor cu Clinceni

Sambata, 02 Noiembrie 2019, ora 22:24
5708 citiri

CFR Cluj a castigat categoric intalnirea disputata, sambata seara, pe teren propriu, cu nou-promovata Academica Clinceni, in etapa a 15-a a Ligii 1.

Trupa pregatita s-a impus cu 3-0, toate reusitele meciului venind in partea secunda.

Scorul a fost deschis de Culio, in minutul 53, dupa un penalti dictat pentru un hent in careu al lui Okan.

Peste un sfert de ora, Lacina Traore a marit avantajul clujenilor, iar, in minutul 71, Deac a finalizat din interiorul careului, dupa ce un sut al atacantului ivorian a fost blocat de un fundas in fata portii ramase goale.

Cu aceasta victorie, CFR Cluj face 30 de puncte si revine in fruntea clasamentului Ligii 1.

De partea cealalta, ilfovenii raman pe penultimul loc al clasamentului, cu 11 puncte.

CFR Cluj: Arlauskis - Susic, Vinicius, Boli, Camora - Culio, Bordeianu, Itu - Deac, Omrani, Costache.

Antrenor: Dan Petrescu.

Academica Clinceni: Valceanu - Matei, Chatziterzoglu, Patriche, Parvulescu - Sut, Cebotaru - Cristian, Ion, Achim - Vojtus.

Antrenor: Ilie Poenaru.

Arbitru: Catalin Busi.

România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
Nicușor Dan: ”Într-o țară civilizată, Ştefan Dumitraşcu și domnii Greblă şi Hopincă ar trebui să fie azi în pușcărie”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a enumerat joi, 28 martie, câteva persoane despre care consideră că „într-o ţară civilizată ar trebui să fie azi în puşcărie. „Eu am precizat azi...
#rezultat CFR Cluj Clinceni, #scor CFR Cluj Clinceni, #rezultate meciuri Liga 1 , #meciuri