Liga 1: CFR Cluj a invins-o pe Dinamo

Sambata, 18 Octombrie 2014, ora 22:50
3643 citiri

CFR Cluj a castigat cu 2-1 intalnirea disputata sambata seara, pe teren propriu, cu Dinamo, in etapa a 11-a a Ligii 1.

Cu aceasta victorie, clujenii au egalat-o pe Steaua in fruntea ierarhiei Ligii 1, cu 25 de puncte, insa "ros-albastrii" au un meci mai putin disputat.

Primul gol al intalnirii din Gruia le-a apartinut oaspetilor dupa numai 3 minute. Lazar a deschis scorul cu un sut excelent de la 20 de metri.

Egalarea CFR-ului a venit dintr-un penalti transformat de Chanturia in minutul 19, dictat in urma unui faut comis de Barboianu.

Partida a continuat in acelasi ritm spectaculos, iar pana la pauza s-au consemnat trei bare: doua in dreptul "cainilor" si una pentru clujeni.

Golul victoriei i-a apartinut lui Guima, in minutul 83. Acesta a marcat cu capul, dupa o centrare a lui Larie.

In urma acestei infrangeri, Dinamo ramane pe locul 5, cu 19 puncte.

Cătălin Cîrstoiu: „Expunerea asta mi-a făcut foarte mult rău. Nu mi se pare normal ca la grădiniţă copilul să fie fotografiat. M-am considerat hărţuit” VIDEO
Cătălin Cîrstoiu, candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei a afirmat că expunerea din ultima perioadă i-a făcut foarte mult rău în viaţa personală, subliniind că nu i se pare normal ca...
”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate