Liga 1: CFR Cluj castiga si revine pe primul loc

Luni, 05 Februarie 2018, ora 22:36
7897 citiri

CFR Cluj a castigat cu 2-0 partida cu Concordia Chiajna, din etapa a 24-a a Ligii 1.

Formatia lui Dan Petrescu a avut de asteptat pana in minutul 26 pentru a deschide scorul, prin fundasul central Vinicius, cu o lovitura de cap.

In repriza secunda, Chiajna a avut sansa egalarii, dar lovitura de cap trimisa de Bud a lovit transversala.

Totusi, in minutul 59, CFR si-a majorat avantajul, dupa un sut superb al lui Sebastian Mailat.

In minutul 74, Emmanuel Culio a ratat o lovitura de la 11 metri pentru ardeleni.

Dupa acest rezultat, CFR Cluj ocupa primul loc, cu 52 de puncte, doua mai mult decat FCSB. Chaijna este pe locul 11, cu 24 de puncte.

Etapa urmatoare, CFR Cluj va intalni FCSB in deplasare, in timp ce Chiajna va primi vizita lui Dinamo.

C.S.

Surpriza celui mai recent sondaj de opinie: Nicușor Dan pierde prima poziție în lupta pentru Primăria Capitalei
Candidatul PPUSL la Primăria Capitalei Cristian Popescu - Piedone este cotat cu 38% din voturi, Nicuşor Dan -cu 27%, iar candidatul PSD-PNL Cătălin Cîrstoiu, cu 23%, relevă datele unui Sondaj...
Mai mulți miniștri, în frunte cu Marcel Ciolacu, ajung în Qatar, pentru "investiții de 15 miliarde de euro"
Premierul Marcel Ciolacu şi şase miniştri se află, începând de marţi, în vizită de lucru în Qatar, dezvoltarea în România a unor proiecte de investiţii în valoare de 15 miliarde de...