Liga 1: CFR Cluj, invinsa dupa un meci cu erori de arbitraj

Luni, 03 Noiembrie 2014, ora 22:50
4077 citiri

CFR Cluj a fost invinsa pe teren propriu de FC Brasov, scor 1-2, intr-un meci din etapa a 13-a a Ligii 1.

Chanturia a deschis scorul pentru CFR Cluj in minutul 6, dupa un penalti acordat foarte usor pentru un presupus fault asupra lui Ivanovski.

Brasovenii au egalat cu doua minute inainte de pauza prin Constantinescu, dintr-un nou penalti controversat, acordat in urma unui presupus hent al lui Ivanovski.

Acelasi Constantinescu a adus Brasovul in avantaj in minutul 82, cu un sut din afara careului.

Dupa acest rezultat, CFR Cluj ocupa locul 2, cu 26 de puncte, in timp ce FC Brasov este pe 8, cu 19 puncte.

Steaua are astfel un avantaj de cinci puncte in fruntea clasamentului.

Etapa urmatoare, CFR Cluj se va deplasa la Botosani, in timp ce FC Brasov va primi vizita Pandurilor.

C.S.

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...