Liga 1: CFR Cluj s-a incurcat pe teren propriu

Vineri, 02 Mai 2014, ora 22:50
1791 citiri

CFR Cluj a inregistrat doar un rezultat de egalitate, scor 1-1, vineri seara, pe teren propriu, cu Concordia Chiajna, intr-un meci din cadrul etapei a 30-a a Ligii 1.

Inca un pas gresit pentru clujeni, care continua astfel seria rezultatelor slabe din acest sezon, unul mult sub asteptari.

Scorul a fost deschis de gazde, in minutul 18. A marcat fundasul Maftei cu o lovitura de cap.

In partea secunda, Florin Costea a avut doua ocazii monumentale, dar cei care au inscris au fost oaspetii. Serediuc a transformat in minutul 59 o lovitura de la 11 metri, dictata dupa un fault al lui Deac asupra lui Florea.

Cu patru etape inainte de finalul sezonului, CFR Cluj ocupa locul 7 in clasamentul Ligii 1, cu 42 de puncte, in timp ce Concordia Chiajna se afla pe pozitia a 10-a, cu 37 de puncte.

Diana Șoșoacă spune că a fost filmată la duș: "Dacă nu-mi dau demisia din funcţie de senator vor da filmări intime"
Senatoarea Diana Șoșoacă susține că a primit amenințări și este hărțuită, cu scopul de a-și prezenta demisia. Ea pretinde chiar că e șantajată cu filmări compromițătoare cu ea,...
ICCJ dezbate contestația depusă de Alianţa Dreapta Unită, după ce Biroului Electoral Central a respins protocolul său de constituire
Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie va dezbate marţi contestaţia depusă de Alianţa Dreapta Unită la decizia Biroului Electoral Central de respingere a protocolului său de constituire....
#rezultat CFR Cluj Concordia Chiajna, #CFR Cluj egal Concordia Chiajna , #meciuri