Liga 1: CFR Cluj sparge gheata in acest sezon

Sambata, 04 August 2018, ora 22:53
4177 citiri

CFR Cluj a obtinut prima victorie din acest sezon, scor 2-1, cu Concordia Chiajna, in etapa a 3-a din Liga 1.

Ardelenii au facut un meci bun, insa Sebestian Mailat a ratat doua sanse mari in prima repriza.

In cele din urma, deschiderea scorului s-a produs in minutul 52, cand Tucudean a punctat din pasa lui Mailat.

CFR Cluj s-a distantat pe tabela in minutul 74, cand Culio a transformat un penalti, iar golul din minutul 85 marcat de Batin pentru Chiajna nu a putut aduce un plus pentru ilfoveni.

Dupa acest rezultat, CFR Cluj urca pe locul 3, cu 5 puncte, in timp ce Chiajna este ultima, cu un singur punct acumulat.

Etapa urmatoare, CFR Cluj se va deplasa la Voluntari, in timp ce Chiajna va primi vizita lui Hermannstadt.

C.S.

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....