Liga 1: CFR Cluj, un nou pas gresit

Sambata, 01 Decembrie 2012, ora 22:20
2238 citiri

Gaz Metan Medias si CFR Cluj au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-o partida jucata sambata seara, in etapa a 18-a a Ligii 1.

Cu gandul mai mult la meciul de la Manchester, care o poate duce in primavara Ligii Campionilor, campioana Romaniei a calcat stramb la Medias si se afla acum la 15 puncte distanta de prima clasata, Steaua.

Primul gol al intalnirii a fost reusit de Valente, in minutul 36, cu o lovitura superba de cap, dupa o centrare buna a lui Godemeche.

Egalarea oaspetilor a venit in repriza a doua, in minutul 59, cand Llullaku a inscris cu un sut frumos la coltul lung, dupa o centrare a lui Eric.

Gazdele au incheiat meciul in 10 jucatori, dupa ce Markovici a vazut cel de-al doilea cartonas galben si, implicit, pe cel rosu in minutul 84.

Gaz Metan Medias: Plesca - Buzean, Markovici, Muth, Trtovac - Nicandro - Eric, Tahar, Astafei (Avram '11 / Frasinescu '85) - Llullaku, Bawab (Todea '67).

Antrenor: Cristi Pustai.

CFR Cluj: Stancioiu - Aguirregaray, Maftei, Rada, Sepsi - Godemeche, Vass - Hora (Kapetanos '79), Celestino, Valente (Bastos '59) - Bjelanovici.

Antrenor: Paulo Sergio.

Arbitru: Marius Avram.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...