Liga 1: Chiajna castiga cu Juventus si spera sa se salveze

Marti, 22 Mai 2018, ora 22:39
3330 citiri

Concordia Chiajna a facut un pas mare spre evitarea retrogradarii dupa ce s-a impus in deplasarea de la Juventus Bucuresti.

Ilfovenii s-au impus cu scorul de 3-1 la capatul unui meci pe care l-au controlat.

Chiajna a deschis scorul in minutul 13, atunci cand Batin a transformat un penalti obtinut foarte bine de Nivaldo.

Juventus a egalat un sfert de ora mai tarziu, atunci cand sutul centrare trimis de Bajenaru din lovitura libera a fost scapat in plasa de portarul Caparco.

Numai doua minute s-a pastrat echilibrul pe tabela caci Nivaldo a marcat cu un sut frumos, pe coltul lung, de la peste 20 de metri.

In debutul partii secunde Chiajna a avut o bara prin Cristescu, iar in minutul 77 acelasi mijlocas a pus latul excelent la balonul trimis de Nivaldo in centrul careului si a stabilit scorul final.

Dupa aceasta victorie, Concordia ajunge la 26 de puncte si urca peste linia "rosie" a clasamentului, avand insa un meci in plus fata de rivale. Juventus, de cealalta parte, este matematic retrogradata in Liga 2.

Juventus Bucuresti - Concordia Chiajna 1-3

Au marcat: Bajenaru '27/ Batin '13, Nivaldo '29, Cristescu '77

ECHIPELE DE START

Juventus: Juventus Bucuresti: Draghia - Leca, Wallace, Ene - Draghici, Balgiu, Simion, Fl. Stefan - Bajenaru - Constantinescu, Nicoara

Rezerve: Gavrilas, V. Dima, B. Nicolae, C. Petre, R. Neacsu, C. Ciobanu, Elek

Antrenor: Marius Baciu

Chiajna: Concordia Chiajna: Caparco - Barboianu, Albu, Marc, Fota - Prepelita, Bucsa - Gradinaru, Cristescu, Nivaldo - Batin

Rezerve: Vitkauskas, Patache, Babici, Pena, Panait, Deaconu, Manasse

Antrenor: Ionut Badea

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Liga 1 meciuri rezultate, #Liga 1 rezultate, #Liga 1 playout rezultate , #meciuri