Liga 1: Concordia Chiajna, egalata cu un gol marcat din foarfeca in prelungiri

Sambata, 10 Martie 2018, ora 20:00
5296 citiri

Concordia Chiajna a terminat la egalitate, scor 1-1, intalnirea disputata sambata seara, pe teren propriu, cu Sepsi, in prima etapa din playout-ul Ligii 1.

Primul gol al intalnirii a fost marcat de Marc, cu o lovitura de cap in urma unui corner, in prelungirile primei reprize.

Tot in prelungiri, dar in cele ale reprizei secunde, a venit egalarea oaspetilor, dupa un gol fantastic al lui Ghinga, din foarfeca.

Din minutul 42, Sepsi a evoluat in inferioritate numerica, dupa ce de Oliveira a primit doua cartonase galbene si, implicit, pe cel rosu.

In urma acestui rezultate de egalitate, Concordia Chiajna a ajuns la 15 puncte si ocupa locul 3 in clasamentul din playout.

De partea cealalta, Sepsi se afla pe pozitia a 6-a, cu 11 puncte.

Concordia Chiajna: Caparco - Patache, Albu, Marc, Barboianu - Bucsa, Deaconu - Gradinaru, Cristescu, Bumba - Batin.

Sepsi: Rimniceanu - Dalmau, Viera, Obisevac, Sato - Ghinga, Gorrin - de Oliveira, Fulop, Petre - Tandia.

Arbitru: Horia Mladinovici.

In primul joc al etapei din playout, FC Botosani si Juventus Bucuresti au terminat vineri seara la egalitate, scor 0-0.

Celelalte meciuri din prima etapa a playout-ului, FC Voluntari - ACS Poli Timisoara si Dinamo - Gaz Metan Medias, se vor disputa duminica (ora 18), respectiv luni (ora 20:45).

Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...
Ciolacu anunță plafonări ”oriunde există speculă”. Energie și gaze, RCA și dobânzi, deja pe listă
Schema de plafonare și compensare la gaze și energie electrică se prelungește încă un an, urmând ca din aprilie 2025 să se revină treptat, timp de un an, la piața liberă, potrivit unei...
#Concordia Chiajna egal Sepsi, #LIVE meciuri playout, #Liga 1 rezultate playout , #meciuri