Liga 1: Corona Brasov semneaza sentinta lui Ionut Chirila

Luni, 03 Martie 2014, ora 20:20

Corona Brasov a terminat la egalitate, scor 2-2, cu Concordia Chiajna, in ceea ce poate fi ultimul meci pentru Ionut Chirila pe banca ilfovenilor.

Primarul Mircea Minea a revenit asupra deciziei de a-l demite pe Chirila dupa meciul cu Steaua si a conditionat pastrarea acestuia printr-o victorie la Brasov, dar acest lucru nu s-a intamplat, astfel ca tehnicianul ar putea fi schimbat.

Corona a deschis scorul in minutul 31 prin Bus, cu un sut din marginea careului, insa ilfovenii au trecut in avantaj dupa reusitele lui Rosu (53) si Purece (65).

Acelasi Bus a egalat in minutul 78, cu o lovitura de cap, si a ajuns la cota 9 in acest sezon.

Finalul a fost deschis, cu ocazii la ambele porti, dar la Brasov s-a terminat 2-2.

Dupa acest rezultat, Chiajna ocupa locul 10, cu 26 de puncte, in timp ce Corona e ultima, cu 11 puncte.

Etapa urmatoare, Chiajna va primi vizita lui U Cluj, iar Corona se va deplasa la Dinamo.