Liga 1: Craiova a uitat sa castige

Sambata, 14 Martie 2015, ora 17:27
1958 citiri

CS U Craiova a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu cei de la Gaz Metan Medias.

Oltenii au deschis scorul in prima repriza, insa au fost egalati in partea secunda.

Gazdele au reusit sa inscrie inca din minutul 15, atunci cand Tarnacop a profitat de o gafa monumentala a portarului Plesca, acesta iesind pe sub minge, si a trimis simplu in poarta goala.

Ceea ce parea sa fie o victorie facila s-a transformat intr-o remiza chinuitoare pentru formatia din Bania in minutul 65, atunci cand Llullaku a reluat imparabil in poarta lui Balgradean un balon centrat foarte bine de pe partea dreapta.

CSU ajunge la 15 meciuri fara infrangere in Liga 1, insa oltenii n-au mai cunoscut gustul victoriei de 3 partide.

Echipele de start

CS U Craiova: Balgradean - Achim, Acka, Frasinescu, Vatajelu - Brandan, Mateiu -Baluta, Bawab, Tarnacop - Nuno Rocha

Rezerve: Straton, Kay, Izvoranu, Herghelegiu, Dumitras, Ivan, Briceag

Gaz Metan: Plesca - Zaharia, Abrudan, Muth, Szilagy - Velasquez - Figliomeni, Tahar, de Oliveira, Petre - Vitinho

Rezerve: Greab, Visa, Llullaku, Roberto Romeo, Cristea, Tarnovan, Avram

Paul Papp, fundaşul Universităţii Craiova, a declarat că echipa lui merita să câştige, în condiţiile în care a ratat şi un penali la meciul cu FC Botoşani. "Nu cred că ne ajută...
Meci dramatic în Liga 1, între FC Argeș și Gaz Metan Mediaș
Gaz Metan Mediaş a obţinut o victorie in extremis în minutul 90+4 al meciului cu FC Argeş. Raul Şteau a marcat primul gol în Liga I. Meciul a avut loc în etapa a XVI-a a Ligii I. Pentru...