Liga 1: Craiova da marea lovitura la Cluj

Luni, 22 Septembrie 2014, ora 22:50
4017 citiri

CS "U" Craiova a dat marea lovitura in ultimul meci al etapei cu numarul opt din Liga 1.

Gruparea olteana a obtinut o victorie extrem de importanta chiar pe terenul celor de la Universitatea Cluj, scor final 2-0.

La primul meci cu Mihaita Nesu pe stadion, gruparea "sepcilor rosii" nu a avut o evolutie tocmai buna in fata "juvetilor".

Oltenii, amenintati serios cu retrogradarea inca din acest debut de sezon, si-au aratat intentiile ofensive din prima repriza, cand au lovit bara portii lui Veselovsky de doua ori, prin Rocha si Madson.

Ghinionul a disparut in partea secunda, CS "U" deschizand scorul in minutul 49, dupa autogolul lui Musat.

Bancu a punctat si el un sfert de ora mai tarziu, iar problema invingatoarei era deja transata.

Totusi, spiritele s-au incins pe final, presedintele gazdelor, Eugen Parvulescu, fiind trimis in tribune, iar argentinianul Brandan vazand un cartonas rosu stupid, pentru trageri de timp.

Dupa fluierul de final fanii clujeni i-au cerut demisia antrenorului George Ogararu, ei dorind revenirea la echipa a fostlui tehnician, Mihai Teja.

Echipele de start

U. Cluj: Veselovsky - Ciupe, Bratu, Neag, Musat - Costin, Bucsa - Kovacs, Boutadjine, Viveiros - Gravenberch

Rezerve: Panagopoulos, Jovanovici, Ninu, Cristocea, Stojanovici, Fl. Achim, Martins

CSU Craiova: Balgradean - Achim, Acka, Frasinescu, Vatajelu - Brandan, Madson, Tirnacop - Bancu, Nuno Rocha, Bawab

Rezerve: Brac, Velcovici, Baluta, Herghelegiu, Plesan, Varga, Avramia

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...