Liga 1: CSM Poli Iasi pierde surprinzator

Luni, 11 Decembrie 2017, ora 18:50
4207 citiri

Sepsi OSK a invins CSM Poli Iasi, scor 2-1, intr-un meci din etapa a 21-a a Ligii 1.

Moldovenii au marcat primul gol al meciului in minutul 24, cand Thiaw a deviat nefericit in propria poarta la o reluare a lui Mihalache.

Egalarea a venit in finalul primei reprize, cand Istvan Fulop a punctat din lovitura de la 11 metri cu un sut naprasnic.

Victoras Astafei a fost apoi eroul gazdelor, printr-un gol marcat in minutul 85.

Confruntarea s-a disputat pe un teren inghetat, acoperit partial de zapada, iar jucatorii au avut mari probleme in incercarea de a-si mentine echilibrul.

Dupa acest rezultat, CSM Poli Iasi este pe locul 8, cu 27 de puncte, la sapte distanta de un loc in play-off.

De partea cealalta, Sepsi OSK este pe locul 12, cu 15 puncte acumulate in cele 21 de runde.

In ultima etapa din acest an, CSM Poli Iasi va primi vizita lui Juventus Bucuresti, iar Sepsi se va deplasa la Voluntari.

C.S.

ANRE demontează declarațiile ministrului Burduja privind energia alternativă: "Să se liciteze pentru aceste capacități"
Declarațiile ministrului Energiei, Sebastian Burduja, referitoare la ritmul extraordinar de instalare a fotovoltaicelor și eolienelor, au fost contrazise de președintele ANRE (Autoritatea...
Viitorul sumbru descris de Dan Barna (USR): "În 2025 vor fi din nou măriri de taxe pentru că nu mai au bani"
Dan Barna lansează un atac la actuala guvernare care protejează în opinia sa "sinecurile şi pensiile speciale" pe care PSD şi PNL le plătesc în continuare. Aceste cheltuieli vor duce la...