Liga 1: CSU Craiova se impune cu greu in meciul cu "grevistii" de la Pandurii

Sambata, 29 Octombrie 2016, ora 16:01
2064 citiri

CSU Craiova a invins dramatic formatia Pandurii Targu Jiu, scor 2-1, in etapa a 14-a din Liga 1.

Avand in fata o echipa care a decis sa vina la meci abia in dimineata zilei de sambata, CSU Craiova a intrat relaxata pe teren si acest lucru s-a vazut.

Valentin Alexandru a ratat o mare ocazie pentru Pandurii in startul meciului, cand a trimis in bara, iar baietii lui Multescu au inceput usor, usor sa se trezeasca.

Ivan a ratat din toate pozitiile in prima repriza, iar deschiderea scorului s-a produs abia in minutul 53, cand Mazarache a scapat singur spre poarta si a marcat cu un sut plasat.

Tucudean a egalat pentru oaspeti in minutul 83, cu o lovitura de cap din centrul careului.

Golul victoriei pentru CSU Craiova a venit abia in minutul 90, cand Ivan a marcat tot cu o lovitura de cap.

Dupa acest rezultat, CSU Craiova face 27 de puncte si egaleaza Steaua, care va intalni duminica in deplasare CSM Poli Iasi. Pandurii ocupa locul 8, cu 19 de puncte.

Etapa urmatoare, CSU Craiova va intalni ASA Targu Mures in deplasare, iar Pandurii se va deplasa la Giurgiu pentru meciul cu Astra.

C.S.

Senatorul PNL Daniel Fenechiu a fost surprins de copreședintele AUR, George Simion, în timp ce fuma în clădirea Parlamentului. Între cei doi parlamentari a avut loc un schimb dur de...
Cum arată PNL după prima lună sub conducerea lui Florin Cîțu. Guvern picat, partid fărâmițat și coaliție de guvernare compromisă
La o lună distanță după ce „echipa câștigătoare” din PNL prelua conducerea partidului, liberalii se confruntă cu o serie nesfârșită de bilanțuri negative. Guvernul a picat prin...