Liga 1: CSU Craiova se impune dupa un meci cu cinci goluri

Marti, 19 Septembrie 2017, ora 22:49

CSU Craiova a castigat cu 3-2 meciul disputat pe terenul lui Sepsi OSK, in etapa a 11-a din Liga 1.

Partida de la Brasov a avut un ritm bun, iar spectacolul a fost la el acasa intr-o atmosfera superba facuta de etnicii maghiari prezenti in tribune.

Oltenii au deschis scorul in minutul 19, prin Burlacu, dupa o pasa magnifica a lui Mitrita, care a facut sah mat apararea adversa.

Egalarea a venit in minutul 60, cand Hadnagy a punctat cu o lovitura de cap, insa CSU Criova a trecut in avantaj dintr-un penalti transformat fara emotii de Gustavo, opt minute mai tarziu.

Minutul 70 a adus insa din nou egalarea din partea celor de la Sepsi, dupa un sut bine plasat al lui Astafei.

Victoria oltenilor a fost datorat unui gol reusit de Nicusor Bancu in minutul 80.

Dupa acest rezultat, CSU Craiova urca pe locul 2 in Liga 1, cu 22 de puncte, trei mai putin decat liderul CFR Cluj, care joi va intalni FCSB.

De cealalta parte, Sepsi OSK ocupa locul 11, cu 10 puncte in primele 11 etape.

Runda viitoare, CSU Craiova va primi vizita lui FC Voluntari, iar Sepsi se va deplasa la Chiajna.