Liga 1: Derbiul pentru evitarea retrogradarii, terminat indecis

Duminica, 03 Mai 2015, ora 20:20
2938 citiri

Universitatea Cluj si Gaz Metan Medias au terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputata duminica seara, in etapa a 30-a a Ligii 1.

Derbiul pentru evitarea retrogradarii s-a terminat indecis dupa un meci cu putine ocazii, dar care putea fi castigat de gazde, daca Bambara nu comitea un hent stupid in final.

Scorul a fost deschis inca din minutul 2 de gazde, prin Vlad Morar, care a reluat din apropiere.

Egalarea oaspetilor a venit in minutul 85, cand Llullaku a transformat un penalti acordat pentru un hent aiurea al fundasului din Burkina Faso.

Un 1-1 care nu ajuta nicio echipa, iar lupta pentru evitarea retrogradarii ramane la fel de incinsa: