Liga 1: Dinamo castiga la scor si se apropie de podium

Sambata, 28 Februarie 2015, ora 22:26
2928 citiri

Dinamo a castigat meciul cu Universitatea Cluj, scor 2-0, in etapa a 19-a din Liga 1.

Dinamo a deschis scorul in minutul 30, dupa ce Bilinski a punctat cu un sut puternic pe sub portar.

In minutul 67, Dinamo a facut 2-0, Vali Lazar finalizand o actiune de contraatac cu un sut sub bara.

Cu 20 de minute inainte de final, oaspetii au ramas in zece oameni, Bambara fiind eliminat.

Scorul final a fost stabilit in prelungiri, de acelasi Bilinski.

Dupa acest rezultat, Dinamo ocupa locul 4, cu 32 de puncte, in timp ce Universitatea Cluj este pe 12, cu 18 puncte.

Etapa urmatoare, Dinamo se va deplasa la Targu Mures, in timp ce Universitatea Cluj va primi vizita Chiajnei.