Liga 1: Dinamo, incurcata de Hagi

Sambata, 25 Iulie 2015, ora 20:25

FC Viitorul si Dinamo au terminat la egalitate, scor 1-1, intalnirea disputata sambata seara, in etapa cu numarul 3 a Ligii 1.

Pe noul stadion de la Ovidiu, Viitorul si Dinamo au oferit un meci frumos si echilibrat.

Scorul a fost deschis imediat dupa pauza, cand taranul Marin, de la Viitorul, a primit de la Mitrea si a inscris.

Egalarea "cainilor" a venit de la fiul lui Florentin Petre, Patrick, in minutul 78, dupa o psa superba a lui Cosmin Matei.

Acelasi Patrick a avut sansa in prelungiri sa marcheze golul victoriei, cand a scapat singur cu portarul adversar, dar a trimis slab.

De partea cealalta, gazdele au cerut insistent doua lovituri de la 11 metri, insa arbitrul n-a acordat nimic.

Dinamo a ajuns la 5 puncte dupa 3 meciuri, in timp ce Viitorul a inregistrat cel de-al treilea egal din tot atatea partide jucate.