Liga 1: Dinamo intoarce rezultatul si invinge Viitorul

Luni, 04 Aprilie 2016, ora 22:17
3975 citiri

Dinamo a intrerupt seria meciurilor fara victorie si s-a impus, scor 2-1, pe terenul formatiei Viitorul Constanta.

Viitorul a deschis scorul dupa doar 6 minute, dupa o gafa colosala a portarului Cerniauskas, care i-a pasat lui Tanase, iar acesta a punctat fara emotii.

Dinamo a revenit insa in joc in minutul 25, cand Romario a egalat la capatul unei actiuni superbe.

Golul victoriei lui Dinamo a fost reusit de Valentin Lazar in minutul 71, cu o lovitura de cap.

Dupa acest rezultat, Dinamo ocupa locul 3 in Liga 1, cu 30 de puncte, in timp ce Viitorl este pe 5, cu 25 de puncte.

Etapa urmatoare, Dinamo va intalni Steaua pe National Arena, iar Viitorul se va duela cu Astra Giurgiu.

C.S.

Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
Verdictul lui Ciolacu în privința medicului Cîrstoiu: ”Nu poate merge înainte ca fiind candidat al coaliției”
Premierul Marcel Ciolacu a delcarat, vineri, că până când doctorul Cîrstoiu nu va explica toate aspectele apărute în spaţiul public, dânsul nu poate merge înainte ca fiind candidat al...