Liga 1: Dinamo invinge Timisoara dupa o mare greseala de arbitraj

Vineri, 20 Aprilie 2018, ora 22:39
8861 citiri

Dinamo a castigat cu 1-0 meciul cu ACS Poli Timisoara, din etapa a 6-a a play-out-ului Ligii 1.

Singurul gol a fost marcat de Robert Moldoveanu, dintr-o pozitie uriasa de ofsaid in care se afla in momentul unui sut trimis de Gabi Torje.

Cu doua minute inainte de final, ACS Poli Timisoara a avut si un penalti neacordat dupa o intrare dura a lui Gabi Torje.

In prima repriza, Dinamo a ratat numeroase ocazii de gol prin Daniel Popa, Sergiu Hanca si Dan Nistor.

Dupa acest rezultat, Dinamo e pe primul loc in play-out, cu 35 de puncte, in timp ce Timisoara este pe locul 6, cu 16 puncte.

Etapa urmatoare, va intalni Sepsi Sfantu Gheorghe in deplasare, iar Timisoara va primi vizita lui FC Voluntari.

18:00 FC Botosani - Sepsi Sfantu Gheorghe

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...