Liga 1: Dinamo o invinge cu scandal pe Otelul

Vineri, 23 Noiembrie 2012, ora 22:20
3998 citiri

Dinamo a castigat cu 2-1 intalnirea disputata vineri seara, pe National Arena, cu Otelul Galati, in ultima etapa a turului Ligii 1.

La al doilea meci pe banca tehnica a "cainilor", Dorinel Munteanu a inregistrat o victorie contestata impotriva echipei la care a cunoscut gloria ca antrenor.

Ambele goluri ale "alb-rosilor" au fost marcate de la punctul cu var, lovituri de la 11 metri contestate dur de oaspeti.

In minutul 16, arbitrul Lucian Rusandu a acordat penalti la un hent in careu al lui Rapa, iar Alexe a transformat cu siguranta.

Peste alte 16 minute, Dinamo a mai primit un penalti, dupa o cadere in careu a lui Tucudean. De aceasta data a batut Matei, care a inscris si el cu siguranta.

Golul oaspetilor a fost de fapt un autogol. In minutul 60, Rus a marcat in propria poarta, la o actiune de atac a lui Punosevac.

Si ca galatenii sa-si iasa si mai mult din minti, in minutul 90, Alexe a comis un hent cat se poate de clar in propriu careu, insa arbitrul, aflat chiar langa faza, a lasat inexplicabil jocul sa continue, ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat!

Dinamo: Balgradean - Rus, Luchin, Grigore, Pulhac - Munteanu, Boubacar - Matei (Cristea '79), Ba (Danciulescu '66), Alexe - Tucudean (Curtean '72).

Antrenor: Dorinel Munteanu.

Otelul: Branet (Simaitis '17) - Rapa, Sarghi, Perendija, Murgoci - Giurgiu (Chipirliu '80), Benga - Iorga, Bajenaru, Didi (Stromajer '46) - Punosevac.

Antrenor: Viorel Tanase.

Arbitru: Lucian Rusandu.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Dinamo victorie scandal Otelul, #Dinamo invinge Otelul, #Dinamo Otelul penaltiuri , #meciuri