Liga 1: Dinamo s-a distrat cu Universitatea Cluj

Vineri, 23 August 2013, ora 23:20
2257 citiri

Dinamo a castigat fara probleme meciul cu Universitatea Cluj, scor 6-0, in etapa a 6-a din Liga 1.

Trupa din Stefan cel Mare si-a facut meciul usor inca din prima parte si a intrat la cabine cu un avantaj de trei goluri.

Dragos Grigore a transformat doua penaltiuri in minutele 28 si 45, iar Boubacar a punctat in minutul 30 cu un sut din marginea careului.

In partea secunda, Dinamo a mai inscris de trei ori, prin Luchin in minutul 57 Curtean in minutul 69 si Rotariu in minutul 85.

Dupa acest rezultat, Dinamo urca pe locul 7, cu 8 puncte in sase meciuri. U Cluj e ultima, cu doar un punct.

Etapa urmatoare, programata la mijlocul lunii septembrie, Dinamo va intalni Petrolul, iar U Cluj se va deplasa la Medias.

C.S.

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....