Liga 1: Dunarea Calarasi produce surpriza

Luni, 01 Aprilie 2019, ora 19:22
5801 citiri

Dunarea Calarasi a produs o surpriza la Botosani, unde s-a impus cu 2-1 intr-un meci din etapa a 3-a a play-out-ului Ligii 1.

Moldovenii au inceput meciul in forta si au deschis scorul in minutul 7, dar formatia lui Dan Alexa a intors rezultatul.

Gabi Iancu a egalat in minutul 33, cu un sut frumos din lovitura libera, in timp ce Ammari a adus victoria in minutul 57, dupa o faza confuza in careul Botosaniului.

Aceasta a fost prima victorie pentru Dunarea dupa sase meciuri fara succes.

Din minutul 87, capitanul oaspetilor, Alin Dobrosavlevici, a fost eliminat dupa ce a vazut al doilea cartonas galben.

In urma acestui rezultat, Dunarea ocupa locul 13 in play-out, cu 15 puncte, in timp ce FC Botosani este pe locul 11, cu 19 puncte.

C.S.

Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...
Scenariu-bombă în coaliție. Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu înainte de depunerea candidaturii ar fi deja stabilită SURSE
Cătălin Cîrstoiu va lămuri totul în legătură cu candidatura sa la Primăria Capitalei într-o conferința de presă, este mesajul public al coaliției PSD-PNL. În spatele ușilor,...