Liga 1: Echipa lui Adrian Mutu obtine o victorie importanta

Vineri, 04 Mai 2018, ora 19:54
3806 citiri

FC Voluntari, echipa antrenata de Adrian Mutu, a facut un pas important spre salvarea de la retrogradare.

Ilfovenii au castigat in deplasare, scor 3-2, la ACS Poli Timisoara, in etapa a 8-a a play-out-ului Ligii 1.

Daniel Benzar a deschis scorul pentru Voluntari in minutul 7, cu un sut din centrul careului, iar Marinescu a facut 2-0 inainte de pauza din penalti.

Timisoara a ramas in zece oameni din minutul 55, dupa eliminarea lui Alin Seroni, Daniel Benzar a ratat un penalti trei minute mai tarziu, iar banatenii au redus din diferenta prin Artean, in minutul 60, din 11 metri.

Adrian Balan a risipit insa emotiile Voluntariului cu reusita sa din minutul 66, chiar daca Roman a marcat pentru gazde in minutul 75 cu o lovitura de cap.

Dupa acest rezultat, FC Voluntari urca pe locul 3 in play-out, cu 24 de puncte, iar ACS Poli Timisoara este pe locul 7, cu 19 puncte.

C.S.

Președintele PSD Sector 1 o vede pe Clotilde Armand la pușcărie: ”Și-a dat bani necuveniţi tocmai din bugetul unui proiect anticorupţie”
Preşedintele PSD Sector 1, Petre Florin Manole, a transmis joi, 25 aprilie, că primărița Clotilde Armand are „un drum scurt și previzibil de când a fost prinsă cu mâna-n bugetul local”....
Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...