Liga 1: Echipa lui Hagi, invinsa la Giurgiu

Luni, 25 Februarie 2013, ora 19:50
1493 citiri

Viitorul Constanta, echipa lui Gica Hagi, a fost invinsa in deplasarea de la Astra Giurgiu, scor 2-0.

Gazdele au deschis scorul in minutul 28, prin Budescu, cel care a finalizat o actiune excelenta in banda stanga a portughezului Morais.

Pana la finalul meciului, oaspetii au incercat in zadar sa obtina macar un punct, intrucat echipa lui Sinescu s-a organizat bine in defensiva.

In plus, Kehinde Fatai a majorat avantajul giurgiuvenilor din minutul 71, risipind orice fel de emotie pe final.

Dupa acest rezultat, Astra Giurgiu ocupa locul 2 in Liga 1, cu 40 de puncte. De partea cealalta, echipa lui Hagi este pe 12, cu 21 de puncte.

Etapa urmatoare, Astra va juca in deplasare la Severin, in timp ce Viitorul va primi vizita lui U Cluj.