Liga 1: Egal dramatic in derbiul Olteniei

Vineri, 25 Iulie 2014, ora 23:02
3311 citiri

Formatia Pandurii Targu Jiu a terminat la egalitate, scor 1-1, pe terenul CSU Craiova, in derbiul Olteniei.

Craiovenii au dominat teritorial o prima repriza destul de stearsa, care s-a remarcat printr-o singura ocazie de gol, ratata de Costin Curelea, al carui lob a trecut peste poarta.

In partea secunda, craiovenii au fost la fel de lipsiti de fantezie in faza ofensiva, in timp ce gorjenii au devenit din ce in ce mai periculosi in jumatatea adversa.

In cele din urma, scorul a fost deschis in minutul 73, cand Gezin Shalaj a sutat din 10 metri cu piciorul stang, dupa o respingere gresita.

Craiovenii s-au napustit insa in atac, iar in minutul 86 au egalat dramatic, printr-o lovitura de cap perfecta trimisa de Costin Curelea din sase metri.

In etapa urmatoare, CSU Craiova va intalni Steaua in deplasare, in timp ce Pandurii va primi vizita lui CFR Cluj.