Liga 1: Egal intre Hermannstadt si Voluntari

Vineri, 19 Aprilie 2019, ora 19:52

FC Hermannstadt si FC Voluntari au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci disputat, vineri, la Pitesti, in cadrul etapei a 6-a din play-out-ul Ligii 1.

Scorul a fost deschis de Lendric, in minutul 24, iar egalarea a venit in minutul 41, dupa un gol al lui Ricardinho.

Cu acest rezultat, FC Voluntari ajunge la 22 de puncte si o egaleaza la puncte (22 fiecare) pe ocupanta locului 4 in clasamentul din play-out, FC Botosani.

FC Hermannstadt are 18 puncte si ramane pe pozitia a 6-a, care duce la barajul pentru mentinerea in prima liga.

FC Hermannstadt: Cabuz - Matel, Mijuskovic, Dandea, Stoica, Tatar - Dumitriu, Offenbacher, Serendiuc - Lendric, Tsoumou.
Antrenor: Vasile Miriuta.

FC Voluntari: Vatca - Russo, Balaur, Armas, Gisa - Capatina, Rauta - Ricardinho, Gadze, Gheorghe - Balan.
Antrenor: Cristiano Bergodi.

Arbitru: Horatiu Fesnic.