Liga 1: Egal intre Hermannstadt si Voluntari

Vineri, 19 Aprilie 2019, ora 19:52
2686 citiri

FC Hermannstadt si FC Voluntari au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci disputat, vineri, la Pitesti, in cadrul etapei a 6-a din play-out-ul Ligii 1.

Scorul a fost deschis de Lendric, in minutul 24, iar egalarea a venit in minutul 41, dupa un gol al lui Ricardinho.

Cu acest rezultat, FC Voluntari ajunge la 22 de puncte si o egaleaza la puncte (22 fiecare) pe ocupanta locului 4 in clasamentul din play-out, FC Botosani.

FC Hermannstadt are 18 puncte si ramane pe pozitia a 6-a, care duce la barajul pentru mentinerea in prima liga.

FC Hermannstadt: Cabuz - Matel, Mijuskovic, Dandea, Stoica, Tatar - Dumitriu, Offenbacher, Serendiuc - Lendric, Tsoumou.

Antrenor: Vasile Miriuta.

FC Voluntari: Vatca - Russo, Balaur, Armas, Gisa - Capatina, Rauta - Ricardinho, Gadze, Gheorghe - Balan.

Antrenor: Cristiano Bergodi.

Arbitru: Horatiu Fesnic.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Hermannstadt Voluntari rezultat, #Hermannstadt Voluntari Liga 1, #Hermannstadt Voluntari play out , #meciuri