Liga 1: Egal spectaculos la Chiajna

Vineri, 31 Iulie 2015, ora 22:55
2555 citiri

Concordia Chiajna si Petrolul Ploiesti au terminat la egalitate, scor 2-2, in etapa a 4-a din Liga 1.

Moussa a deschis scorul in minutul 35 pentru oaspeti, insa jocul a luat rapid o turnura extrem de spectaculoasa.

Fundasul petrolistilor, Faugh-Porret, a fost eliminat in minutul 40, iar la un minut distanta Purece a ratat o lovitura de la 11 metri.

Chiar si asa, scorul la pauza a fost egal, dupa ce Benga si-a bagat mingea in propria poarta in minutul 45, cu o executie acrobatica.

Chiajna a reusit sa treaca in avantaj la doua minute dupa pauza, dupa un sut superb al lui Serediuc, dar Marinescu a egalat in minutul 77.

Dupa acest rezultat, Chiajna ocupa locul 12, cu 2 puncte, in timp ce Petrolul este pe 14, cu -3 puncte (prahovenii au inceput cu o penalizare de 6 punte).

Etapa urmatoare, Petrolul primeste vizita Pandurilor, iar Chiajna se deplaseaza la CSU Craiova.

C.S.

Prima reacție a lui Cătălin Cîrstoiu după ce PNL și PSD au decis retragerea sa din cursa pentru Primăria București: ”Am fost supus unor atacuri”
Cătălin Cîrstoiu a avut marţi, 23 aprilie, pe rețelele sociale, prima reacţie după ce PSD şi PNL au renunţat la candidatura sa la Primăria Capitalei, precizând că nu a luat decizia de...
Drulă critică eșecul coaliției PSD-PNL: „Nu e inevitabil să fim conduși de neterminați și șpăgari. Economia României gâfâie”
Deputatul Cătălin Drulă, preşedintele USR acuză liderii coaliţiei PSD-PNL că au blocat Guvernul României timp de 16 ore, timp în care au făcut negocieri politice fără niciun rezultat...