Business Focus: Priorități înainte de următorul mare cutremur. Ce se pierde în discuția despre blocurile "cu bulină"

Liga 1: Eric duce Mediasul spre Europa

Duminica, 13 Martie 2011, ora 16:52
1927 citiri

Gaz Metan Medias s-a impus pe terenul celor de la Sportul Studentesc cu 1-0 si spera din nou la cupele europene.

Cele doua echipe, aflate in situatii diametral opuse, nu s-au omorat cu firea intr-o dupa-amiaza calduroasa in "Regie", arena pe care mai multi spectatori se aflau la balcoanele caminelor decat in tribune.

Sportul Studentesc a avut initiativa in prima repriza, insa mediesenii au incercat sa dea lovitura pe contraatac.

La pauza s-a intrat la egalitate, scor 0-0, dupa o prima parte fara nici o ocazie mare de gol.

Cristi Pustai a hotarat sa il introduca la pauza pe golgheterul Eric de Oliveira in locul apaticului Florin Bratu, iar mutarea s-a dovedit a fi castigatoare.

Fotbalistul brazilian care vrea la nationala Romaniei a reusit sa deschida scorul in minutul 66, dintr-o lovitura de la 11 metri scoasa de Hoban.

"Studentii" au avut si ei sansa egalarii din lovitura de la 11 metri, insa Ferfelea a executat slab si a ratat in minutul 78.

Dupa aceasta victorie, Gaz Metan Medias ocupa locul 7 in Liga 1, cu 34 de puncte, la egalitate cu Dinamo si Rapid. Sportul ramane pe ultimul loc, cu 10 puncte.

Klaus Iohannis a transmis ministrului Justiției cererile de urmărire penală față de Petre Roman și Gelu-Voican Voiculescu
Klaus Iohannis a transmis ministrului Justiţiei cererile de urmărire penală a lui Roman Petre, în calitate de fost premier, şi a lui Voiculescu Gelu-Voican, fost viceprim-ministru, pentru...
Ciucă, despre atacul Iranului asupra Israelului: „O situaţie care generează atenţia tuturor liderilor lumii. Potenţialul de escaladare este foarte mare”
Nicolae Ciucă, preşedintele Senatului a declarat marţi, 16 aprilie, despre atacul Iranului asupra Israelului că a fost şi e o situaţie care generează atenţia tuturor liderilor lumii, pentru...